پوشاک پارس - parswear
نکته های اساسی که آقایان برای داشتن ظاهر چشم‌گیر باید بدانند (قسمت اول) سبک لباس

نکته های اساسی که آقایان برای داشتن ظاهر چشم‌گیر باید بدانند (قسمت اول)

داشتن ظاهر خوب برای آقایان امتیاز بزرگی است. شما با داشتن ظاهر خوب حرفه‌ای‌تر به‌نظر می‌رسید و باید باور کنید که با سبک مناسب موفق‌تر خواهید بود. اما خوش‌استایل بودن اصولی دارد که باید مطابق آن عمل کرد. برای اینکه اصول خوش‌سبکی را بشناسید آن‌ها را اینجا در قالب نکات کلیدی درآورده‌ایم و قصد داریم با معرفی این اصول راهنمایی‌تان کنیم. این نکات از این‌که چطور باید کفش‌ها را با کت‌وشلوار ست شود تا انتخاب مدل موی مناسب را در بر می‌گیرد.

 

نکته های اساسی که آقایان برای داشتن ظاهر چشم‌گیر باید بدانند۳۱) آستین‌ها را درست تا بزنید:
به‌جای اینکه مچ آستین پیراهن‌تان را با بی‌حوصلگی بپیچید، کمی حوصله کنید و آن را بانظم تا کنید. پیشنهاد می‌کنیم به جای چند تای کوچک که باعث می‌شود ظاهرتان بهم ریخته دیده شود، ابتدا یک تای بزرگ ازمچ تا زیر آرنج پیراهن‌تان بزنید و دوباره یک تای منظم روی آن؛ به این ترتیب تای آستین صاف خواهد بود و نمی‌پیچید.

نکته های اساسی که آقایان برای داشتن ظاهر چشم‌گیر باید بدانند۴۲) کت‌تان را درست تا کنید:

آقایان خوش‌پوش می‌دانند وقتی کت‌شان را از تن در می‌آورند، بسیار مهم است که بدانند چطور آن‌ را تا کنند که ظاهر صافش به هم نخورد. برای درست انجام دادن این کار شش مرحله وجود دارد:
 • کت‌تان را درآورید و صاف مقابل‌تان قرار دهید
 • یکی از سرشانه‌ها را به داخل فرو ببرید
 • سپس سرشانه دیگر را در حفره‌‌‌ی سرشانه‌ای که به داخل جمع کردید قرار دهید
 • کت را از قسمت وسط صاف کنید و به صاف بودن آستین‌ها هم دقت کنید
 • حالا می‌توانید کت را با یک تای افقی جمع کنید.

نکته های اساسی که آقایان برای داشتن ظاهر چشم‌گیر باید بدانند۶۳) قوانین «گاهی اوقات، همیشه، هرگز» را درباری بستن دکمه بشناسید:

این‌که بدانید کدام دکمه باید همیشه بسته باشد و کدام باز، شاید به نظرتان خیلی مهم نباشد، اما بهتر است بدانید که خیلی هم اهمیت دارد و اینجاست که فرق شما به‌عنوان کسی که می‌داند چطور باید بپوشد تا حرفه‌ای‌تر دیده شود، مشخص می‌شود. اگر تا حالا چیزی از این نکته نمی‌دانستید حالا این شانس را دارید که اطلاعات‌تان را برای داشتن ظاهر حرفه‌ای بالا ببرید.
 • دکمه بالا گاهی اوقات بهتر است بسته باشد (در وضعیت‌های رسمی‌تر)
 • دکمه وسط همیشه باید بسته باشد ( بستن این دکمه باعث می‌شود کت به‌درستی روی بدن قرار بگیرد)
 • دکمه‌ آخر را هرگز نبندید ( بستن این دکمه باعث می‌شود کت به سمت بالا کشیده شود و خطوط افقی به خاطر تا شدن در پشت کت ظاهر شود)
 • هنگامی که می‌نشینید باید همه‌ی دکمه‌های کت‌تان را باز کنید‌ ‌


نکته های اساسی که آقایان برای داشتن ظاهر چشم‌گیر باید بدانند8۴) آیا می‌دانید چطور باید تشخیص دهید کتی که پوشیده‌اید مناسب سایزتان است؟

یک راه حل ساده برای آزمایش وجود دارد که به‌راحتی متوجه می‌شوید کت برای‌تان مناسب است یا خیر؛ کنار دیوار بایستید، در حالت طبیعی سرشانه بدن به دیوار نمی‌رسد، درحالت مناسب وقتی کت پوشیده‌اید، کت در تماس جزیی با دیواراست، چنان‌چه سرشانه‌ها در تماس با دیوار جمع شود، کت برای‌تان بزرگ است و مناسب‌تان نیست.

نکته های اساسی که آقایان برای داشتن ظاهر چشم‌گیر باید بدانند۷۵‌) پارچه‌های خنکی را که مناسب برای تابستان است، بشناسید:

شناختن نام پارچه‌های مناسب برای تابستان و البته هر فصل دیگری راه خوبی است که می‌تواند راهنمای خوبی برای خرید آگاهانه شما باشد. پارچه‌های مناسب تابستان باید سبک و خنک باشند و امکان تنفس به پوست‌تان را بدهند. دو تا از بهترین پارچه‌ها برای این فصل  «کتان» و «لنین» نام دارند که می‌توانند هم برای پارچه کت و شلوار، هم پیراهن به‌کار بروند. کت‌های راه‌راه معروف به «سیرشکری» که گاهی شیر_شکری هم نامیده می‌شوند از همین پارچه‌های نخی آماده می‌شوند. اگر ظاهر این کت‌ها را می‌پسندید، مطمئن باشید که خنک هم هستند و استایل خوب و مناسبی برای تابستان دارند.‌

برترین‌ها

آقایان دیپلمات ایرانی به چه سبکی لباس میپوشند ؟
سبک لباس

آقایان دیپلمات ایرانی به چه سبکی لباس میپوشند ؟

چهارشنبه نهم اسفند ماه 1396
چطور شلوار های جین را بشوییم ؟
اصول نگهداری

چطور شلوار های جین را بشوییم ؟

دوشنبه سی ام بهمن ماه 1396
هفت نکته برای داشتن سبک لباس دانشجویی دخترانه
سبک لباس

هفت نکته برای داشتن سبک لباس دانشجویی دخترانه

سه شنبه بیست و چهارم بهمن ماه 1396

اینستاگرام

دنبال کنید