پوشاک پارس - parswear
آقایان دیپلمات ایرانی به چه سبکی لباس میپوشند ؟ سبک لباس

آقایان دیپلمات ایرانی به چه سبکی لباس میپوشند ؟

آقایان-دیپلمات-ایرانی-به-چه-سبکی-لباس-میپوشند-۲لباس  آقایون ایرانی با خارجی ها تفاوت داره . در جلسات رسمی خارج از کشور، دیپلمات ها و سیاست مداران خارجی کراوات و پاپیون میزنن اما در ایران کت و شلوار و پیراهن لباس رسمی آقایون رو تشکیل میده.

آقایون ایرانی در یه برنامه ی رسمی باید وسایل مهم از جمله انگشتر، کمربند، کارت ویزیت، ساعت، خودنویس، جوراب، کفش، کت و شلوار و پیراهن رو همراه داشته باشن.

رنگ کت و شلوار دیپلمات ها 

سرمه ای :
رنگ سرمه ای از از زمان امپراطوری روم رنگ اقتدار بوده و خانواده های امپراطور لباس های سرمه ای رنگ میپوشیدن. روانشناسان میگن که کسی که کت و شلوار سرمه ای میپوشه آدم باهوشیه. این رنگ افراد رو صادق و قابل اعتماد نشون میده. وقتی که سران کشورهای پرقدرت کنار هم جمع میشن کت و شلوار سرمه ای میپوشن تا هوش و قدرت کشورشون رو به نمایش بزارن.

خاکستری تیره :
دومین رنگی که دیپلمات ها میتونن برای رنگ کت و شلوارشون انتخاب کنن کت و شلوار خاکستری رنگ هست.البته خیلی ها عقیده دارن که این رنگ ،رنگ بی طرفی هست.

قهوه ای :
سومین رنگی که دیپلمات ها میتونن بپوشن رنگ قهوه ای هست. البته آقایون احساسی بیشتر این رنگ رو انتخاب میکنن.

مشکی :
رنگ مشکی رنگ صلابت به حساب میاد اما نگاه منفی داره . آقایونی که میخوان حرف شون رو به کرسی بنشونن این رنگ کت و شلوار رو برای پوشش شون انتخاب میکنن.

راه راه یا ساده :
آقایون دیپلمات معمولا باید کت و شلوار ساده رو برای پوشش شون انتخاب کنن. مثلا کت و شلوار مشکی راه راه دیگه صلابت مشکی ساده رو نداره. هیچ دیپلماتی نباید کت و شلواری راه راهی بپوشه که راه های روشن ان کمتر از یک سانتی متر باشه.چرا ؟

چون یه زمانی در یه فیلم مافیایی یه شخصیتی کت و شلوار راه راه مشکی پوشیده بود که در ناخودآگاه بیننده تاثیر منفی و بد گذاشت . از همان زمان پوشیدن کت و شلوار راه راه پیشنهاد نشد.مخصوصا کت و شلوار راه راهی که فاصله ی خطوط آن کمتر از یک سانتی باشه.

دکمه ی کت 
در کت های دو دکمه ای که از سال ۲۰۰۸ مد شده و تا الان هم ادامه داره، در مواقعی مثل ایستادن، مصاحبه، تحویل سند و عکس گرفتن باید دکمه ی بالایی بسته و دکمه ی پایینی باز باشه و اگه دکمه ی دیپلمات ها باز هم باشه ایرادی نداره ولی این حرکت به این معنا هست که حرف جدی ای در میون نیست و میشه شوخی کرد.

ولی در مواقع نشستن دکمه ی کت باید حتما باز باشه .

جوراب 
جوراب یه شخص دیپلمات باید هم رنگ شلوارش باشه.خیلی ها فکر میکنن جوراب سفید شیک و رسمیه اما اصلا این فکر درست نیست. باید این نکته رو بدونین که با لباس تیره نباید جوراب رنگ روشن پوشید.

خودنویس 
آقایون دیپلمات باید همیشه یه خودنویس زیبا همراهشون داشته باشن.چون در زمان یاد داشت برداری و یا امضای قرار داد دوربین روی خودنویس شون زوم هست و این جوهر خودنویس اصالت داره و به راحتی پاک نمیشه.

پیراهن کت و شلوار 
آقایون سیاست مدار مثل آقایون معمولی نمیتونن لباس بپوشن و هیچ دیپلماتی مثل یه هنر پیشه لباس نمیپوشه.یکی از محصولاتی که آقایون سیاستمدار و دیپلمات ایرانی استفاده میکنن پیراهن یقه آخوندی یا پیراهن یقه دیپلمات هست.این مدل پیراهن از مدل هایی هست که از سال ۱۹۲۰ میلادی طراحی شده و مورده استفاده قرار گرفته که البته با مدلی که امروزه سیاستمداران ایرانی میپوشتن تفاوت داره.

دکتر محمد جواد ظریف در این باره میگوید :
روزی که پیراهنی با یقه ی دیپلمات پوشیدم و به سازمان ملل رفتم خانومی که نماینده ی هند در سازمان ملل و دختر وزیر خارجه ی هند بود گفت: بالاخره شما از شلختگی در آمدین و یه لباس فرم پوشیدین .
ظریف میگه به گفته ی وزیر خارجه خیلی خوبه که هر کشوری نمادی داشته باشه و لباس مختص به خودش رو بپوشه و من این فرم لباس رو میپسندم و دوسش دارم.

رنگ پیراهن
کنتراست:
(دورنگ متضاد باهم) مثلا کت و شلوار مشکی با پیراهن سفید

اکسنت:
 (ترکیب های خاص) مثل قهوه ای پررنگ یا کرم،سرمه ای یا آبی،خاکستری تیره یا روشن

مایلد :
 (دو یا سه طیف مخلوط) مثل بژ با قهوه ای روشن،کرم با قهوه ای روشن

رنگ پیراهن رو باید از خانواده ی کت و شلوار انتخاب کنن .مثلا اگه رنگ کت و شلوار سرمه ای رنگ هست رنگ پیراهن آبی با این کت و شلوار هم خوانی داره.پیراهن شب مردانه رو سفید انتخاب میکنن . انتخاب رنگ های دیگه ی پیراهن هرچند به رنگ پوست بیاد مجاز نیست.

کراوات و پوشت 
استفاده از کراوات به سال ها پیش برمیگرده اما نماد چیز خاصی نیست. دیپلمات های ایرانی بعد انقلاب به فرمایش امام خمینی(ره) از پوشیدن کراوات و پوشت خودداری کردن.رهبر انقلاب تاکید کرده که نباید لباس هاشون مظاهر غربی داشته باشه.

در سال های اخیر کراوات در خود اروپا هم از مد افتاده.مثلا نخست وزیر یونان کراوات نمیزنه و اسم پوشش خودش رو گذاشته ((لباس به سبک مردان ایرانی))

کمربند
کمربند باید فقط چرمی باشه. ترجیح بر این هست که کمربند ها قلاب داشته باشه.

عطر 
اشخاص همیشه باید خوش بو و معطر باشن و معطر بودن فضا مهربانی ایجاد میکنه.کشور سازنده ی عطر مهم نیست اما اگه به عنوان یه ایرانی در جلسه ی بین المللی شرکت میکنین باید عطر اصل بخرین و بزنین .عطر استرس رو کمتر میکنه و زمینه ی همکاری بیشتری رو فراهم میکنه.

نکته ی زمستانی :
آقایون ایرانی در زمستان کت شون رو در میارن و بارانی رو ،روی پولیور میپوشن.در صورتی که این روش مناسب نیست.اورکت یا پالتو باید روی کت پوشیده بشه.پالتو هیچ موقع جایگزین کت نیست.وقتی که به فضای سرپوشیده رسیدین بارانی یا پالتو تون رو در بیارین و به رختکن تحویل بدین و بعد در جلسات نشست شرکت کنین.

برترین‌ها

شغل‌های مختلف در صنعت مد
مد و لباس

شغل‌های مختلف در صنعت مد

پنج شنبه دهم اسفند ماه 1396
هفت نکته برای داشتن سبک لباس دانشجویی دخترانه
سبک لباس

هفت نکته برای داشتن سبک لباس دانشجویی دخترانه

سه شنبه بیست و چهارم بهمن ماه 1396
چند ترفند برای انتخاب ساعت مچی مناسب
لوازم جانبی

چند ترفند برای انتخاب ساعت مچی مناسب

جمعه بیستم بهمن ماه 1396

اینستاگرام

دنبال کنید