پوشاک پارس - parswear
جمع آوری لباس‌های زمستانی در سه مرحله اصول نگهداری

جمع آوری لباس‌های زمستانی در سه مرحله

در پایان هر فصل و با تغییر آب و هوا ما هم نیاز به جمع آوری لباس‌های فصل قبلی داریم. بسیاری از افراد انبارها و کمد های بزرگ برای نگه داری مرتب از لباس هایشان ندارند، پس آنها را به بهترین نحو بسته بندی کنید تا آسیب نبینند.

شستشو، تعمیر و جمع آوری لباس‌های اضافی

همه ی لباس‌هایتان را با دست و یا ماشین لباسشویی بشویید. آنها را به خوبی خشک کنید تا نم نگیرند. در صورتی که لازم است کاپشن‌ها و لباس‌های حساس را به خشکشویی بدهید.

کفش هایتان را بشویید. اگر قابل شستن نیستند به خوبی دستمال بکشید و واکس بزنید. فراموش نکید کفش‌های چرمی را خوب تمیز کنید و واکس بزنید.

لباس‌هایی که آسیب دیده اند را تعمیر کنید. زیپ خراب، دکمه ی کنده شده و یا لباسش که نیاز به مواد شویی دارد، همگی جزو موارد تعمیراتی اند.

لباس هایی که قابل تعمیر نیستند را دور بریزید. لباس‌های سالمی را که نمیخواهید به افرادی که نیاز دارند ببخشید یا به دوست یا عضوی از خانواده بدهید. فراموش نکنید قبل از دادن لباس به شخصی دیگر آن را هم بشویید و مرتب و تمییز تحویل دهید.

بسته بندی لباس‌ها

جمع آوری لباس‌های زمستانی به نحو درست و بسته بندی صحیح مهمترین بخش است. هیچ کس دلش نمیخواهد در زمستان بعدی با لباس هایی کپک زده، چروک و یا نمدار مواجه شود.

لباس‌هایی که ظریف و حساس نیستند را در جهبه های پلاستیکی بگذارید. شلوارهای جین، پیراهن گرم و لباس‌های سنگین را در در بسته‌های پلاستیکی قرار دهید. اگر فکر می‌کنید بیشتر از دو فصل آنها را استفاده نمیکنید بهتر است سراغ جعبه های کاغذی بروید که احتمال نم گرفتن لباس ها به حداقل برسد.

لباس‌های حساس را در کاغذ های پارچه ای بپیچید. اگر آنها را به خشکشویی داده اید، آن ها را از بسته های پلاستیکی خارج کنید و داخل کاغذ های پارچه ای قرار دهید.

بافتنی ها را آ ویزان نکنید. در این صورت آنها شل میشوند. برای جمع آوری لباس‌های بافتنی آنها را تا کنید و از سنگین به سبک در یک جعبه ی غیر پلاستیکی قرار دهید.

جیب های کت یا کاپشن را خالی کنید. آن را بشویید و خوب خشک کنید. میتوانید آن ها را در جعبه های محکم پلاستیکی یا مقوایی بگذارید.

لباس های خزدار و پیراهن های زمستانی را به چوب لباسی بزنید. روی آنها کاور لباس محکم بکشید. حالا میتوانید آنها را تا کنید و در یک جعبه ی بزرگ بگذارید.

در آخر میتوانید همه ی جعبه ها را در یک جعبه ی بزرگتر قرار دهید. یا همان جعبه های کوچک را در انبار یا کمد بگذارید. لباس هایی را که چوب لباسی دارند را آویزان کنید. فراموش نکید محل نگهداری لباس هایتان مرطوب نباشد و دمایی متعادل داسته باشد.

بسته بندی لوازم‌های جانبی و کفش‌ها

بوت‌های بلند خود را تا نکنید. آنها را با پارچه یا مقوا پر کنید. در جعبه ی بزرگ قرار دهید یا کاور پلاستیکی روی آنها بکشید. بوت های چرمی را واکس بزنید. داخل همه ی کفش ها را حتما پر کنید تا فرم خود را از دست ندهند.

شال گردن، دستکش، کلاه و سایر اکسسوری ها را در یک جعبه ی محکم بگذارید. میتوانید بعضی از آن ها را از چوب لباسی آویزان کنید و در کمد بگذارید.

برترین‌ها

لوازم جانبی‌ها برای آقایان (قسمت اول)
سبک لباس

لوازم جانبی‌ها برای آقایان (قسمت اول)

چهارشنبه دوم اسفند ماه 1396
چطور شلوار های جین را بشوییم ؟
اصول نگهداری

چطور شلوار های جین را بشوییم ؟

دوشنبه سی ام بهمن ماه 1396
آشنایی با لباس‌های آمیخته با تکنولوژی
لباس‌های خاص

آشنایی با لباس‌های آمیخته با تکنولوژی

سه شنبه بیست و ششم دي ماه 1396

اینستاگرام

دنبال کنید