پوشاک پارس - parswear
لوازم جانبی‌ها برای آقایان (قسمت اول) سبک لباس

لوازم جانبی‌ها برای آقایان (قسمت اول)

لوازم جانبی چیست ؟
لوازم جانبی ها اجزایی جدا از قسمت های اصلی لباس هستند که برای کامل کردن هر تیپ و لباسی لازم اند. این اجزا شامل : ساعت، کمربند، دستکش، کلاه، شال گردن، جواهرات، عینک، کراوات، پاپیون و … میباشد.

چرا از لوازم جانبی ها استفاده کنیم ؟
لباس خوب و مناسب، کیف و کفش شیک و مرتب اجزای اصلی لباس و قدم اول خوشپوشی اند. اما این اجزا به لوازم جانبی ها برای جلوه ی بیشتر اجزای اصلی لباس لازم اند. یک تیپ فوق العاده را بدون ساعت و کمربند تصور کنید! هرگز جلوه و زیبایی ندارد. و یا یک جنتلمن خوشپوش بدون یک ساعت مناسب به اندازه ی کافی جذاب به نظر نمیرسد.

کدام لوازم جانبی کجا و با کدام تیپ ؟

ساعت:
 در همه جا و با تمامی تیپ ها ساعت عضو جدا نشدنی شماست. توصیه ی ما این است یک ساعت بند چرمی کلاسیک و یک ساعت فلزی معمولی حتما داشته باشید. و اگر اهل ورزش هستید بهتر است یک ساعت اسپرت هم در کنار آنها داشته باشید.
ساعت کلاسیک برای تیپ های رسمی و اداری و ساعت معمولی در تیپ های روزانه همواره لازمند.
اگر حرفه ای ورزش میکنید یک ساعت ضد آب و ضربه ی اسپرت به رنگ خنثی سبک ورزشی شما را کامل میکند.

کمربند :
تقریبا هیچ مرد بدون کمربند پایش را هم از خانه بیرون نمیگذارد. و این نشان میدهد کمربند مهمترین لوازم جانبی شماست.

اما چه کمربندی داشته باشیم و چگونه ست کنیم؟ یک کمربند مشکی و یک کمربند قهوه ای لازمه ی کمد لباس شماست. کمربند های پهن بیشتر برای شلوار های جین و تیپ های معمولی استفاده میشوند و کمربند های باریک برای تیپ های رسمی ترو کلاسیک. با سلوار کتان و مخمل هر دو نوع باریک و پهن ست میشوند.
مهمترین نکته راجع به کمربند شما آن است که باید با رنگ کفش شما ست باشد، و حتی با رنگ بند ساعت و کیف. سگک کمربندتان میتوتند با رنگ قاب ساعتتان ست شود.
از آنجایی که کمربند جزو ثابت لباس شماست باید ازجنس های چرم مرغوب باشد و به خوبی از آن نگهداری کنید.
هرگز کمربند را به زور نبندید به طوری که سوراخ هایش گشاد شوند و یا روی آن ترک و شکستگی ایجاد شود. گاها آن را با واکس بی رنگ یا همرنگ واکس بزنید تا خشک و پوسته پوسته نشود. پس از استفاده آن را از شلوار جدا کنید و لوله شده نگه داری کنید.

عینک:
عینک در یک تیپ و سبک به شما جذابیت میبخشد. اگر عینکی هستید یک عینک مناسب فرم صورت خود انتخاب کنید. میتوانید دو یا چند عینک برای تیپ های متفاوت داشته باشید.
عینک آفتابی مناسب هر چهره و سبک هر فرد لازمه ی کمد یک جنتلمن است. بهتر است شیشه ی عینک آفتابی با رنگ پوست و موی شما همخوانی داشته باشد.
در ست های اسپرت یا تابستانی میتوانید از عینک هایی با فرم های رنگی استفاده کنید. اما در یک استیل کلاسیک و یا رسمی عینک هایی با فرم فلزی بهترین گزینه اند.

کلاه:
کلاه لوازم جانبی است که اگر به آن علاقه داشته باشید در تابستان شما را در برابر آفتاب ودر زمستان در برابر سرما محافظت میکند. علاوه بر آن سبک شما را از سایرین متمایز میکند.
کدام تیپ کدام کلاه؟
در تیپ های کلاسیک کلاه های لبه دار شامل فیدورا (کلاه های لبه دار که جانی دپ هم به آنها علاقه دارد.) کلاه برت که در ایران به کلاه تیپ هنری معروف است بهترین گزینه اند.

کلاه های فیدورا هم با کت و شلوار و هم با سبک های معمولی که کمی به کلاسیک نزدیک اند خوب ست میشوند. (به سبک های جانی دپ و جاستین تیمبرلیک دقت کنید.)

کلاه های کپ و کلاه های تنیس و اسپرت هم برای سبک های ورزشی و برخی سبک های معمولی مناسبند.

برترین‌ها

هفت نکته برای داشتن سبک لباس دانشجویی پسرانه
سبک لباس

هفت نکته برای داشتن سبک لباس دانشجویی پسرانه

چهارشنبه بیست و پنجم بهمن ماه 1396
چه رنگ‌هایی برای فصل زمستان مناسب است ؟
سبک لباس

چه رنگ‌هایی برای فصل زمستان مناسب است ؟

يکشنبه بیست و دوم بهمن ماه 1396
چگونه مرد خوش لباس جمع باشیم؟
سبک لباس

چگونه مرد خوش لباس جمع باشیم؟

دوشنبه بیست و پنجم دي ماه 1396

اینستاگرام

دنبال کنید