پوشاک پارس - parswear
چطور از لباس‌های گرم نگهداری کنید که نو به نظر برسند ؟ اصول نگهداری

چطور از لباس‌های گرم نگهداری کنید که نو به نظر برسند ؟

هنگام خرید

فکر می‌کنید معامله خوبی انجام داده‌اید؟ قبل از اینکه مبلغ لباس گرم جدید را بپردازید، بافت آن را بررسی کنید (خصوصا در اجناس پشم و کشمیر). نیاز است تنگ و چسبان باشد هرچه بافت گشادتر باشد، احتمال پرز دادن آن بیشتر است.

چطور از لباس‌های گرم نگهداری کنید که نو به نظر برسند۳قبل از شستشو

قبل از هر چیز: برچسب اطلاعات را بررسی کنید! این به شما می‌گوید که آیا می‌توانید لباس گرم خود را در ماشین لباسشویی بیندازید یا نیاز به مراقبت خاصی مثل شستشو با دست یا خشکشویی دارد. اگر پلیورتان می‌تواند در ماشین لباسشویی شسته شود، این نکات ساده را انجام دهید:

مرحله چرخش دورانی را حذف کنید: حرکات سریع می‌تواند کشباف ها را کشیده و شکل آنها را خراب کند.

مثل لباس های جین، بهتر است بافتنی‌ ها و لباس‌های گرم را پشت و رو در ماشین لباسشویی بیندازید. همچنین دکمه‌ ها و زیپ ها را ببندید تا لباسها شکل خود را حفظ کرده و از گره خوردن جلوگیری شود.

هنگام شستشو

همیشه یک برنامه ملایم برای بافتنی‌ ها انتخاب کنید و آنها را با لباس های مشابه بشویید. پارچه‌ های زبر مثل کتان ممکن است باعث پرز دادن بافته‌ های ظریف شوند. به بافتنی‌ ها یک نرم کننده مثل Downy اضافه کنید تا آنها را نرم نگه دارد. نرم کننده‌ ها کمک می‌کنند الیاف بافتنی روان شوند و پرز ندهند. برای مراقبت بیشتر، بافتنی‌ ها را داخل یک کیسه مخصوص لباس زیر قرار دهید تا تماس آنها را با دیگر لباس ها کاهش دهید.

هنگام خشک کردن

حتی اگر بر چسب اطلاعات می‌گوید که می‌توانید لباس تان را در خشک کن بیندازید، بهتر است این مرحله را برای لباس‌های گرم حذف کنید. در عوض، به سادگی آنها را روی یک پارچه بگذارید تا با هوای آزاد خشک شوند. این کار از چروک شدن و پرز دادن جلوگیری می‌کند. هرگز بافتنی‌ ها را برای خشک شدن آویزان نکنید. این کار باعث کش آمدن آنها می‌شود (خصوصا وقتی الیاف با آب سنگین شده‌اند) و شکل آنها را از بین ببرد.

ترمیم کردنچطور از لباس‌های گرم نگهداری کنید که نو به نظر برسند۲

اگر لباس گرم شما مرحله پرز دادن را پشت سر گذاشته است، نگران نباشید، هنوز جای امیدواری هست. پرزگیرهای باتری دار مثل Conair کمک می‌کند به در زمان کوتاه و با اطمینان لایه پرز ها را از لباس بافتنی شما جدا می‌کند بدون اینکه به لباستان آسیب برساند.

برترین‌ها

لوازم جانبی‌ها برای آقایان (قسمت اول)
سبک لباس

لوازم جانبی‌ها برای آقایان (قسمت اول)

چهارشنبه دوم اسفند ماه 1396
چه رنگ‌هایی برای فصل زمستان مناسب است ؟
سبک لباس

چه رنگ‌هایی برای فصل زمستان مناسب است ؟

يکشنبه بیست و دوم بهمن ماه 1396
۵ قانون برای تیپ سرتا پا مشکی
سبک لباس

۵ قانون برای تیپ سرتا پا مشکی

چهارشنبه یازدهم بهمن ماه 1396

اینستاگرام

دنبال کنید