پوشاک پارس - parswear
اتوکشی لباس های پشمی اصول نگهداری

اتوکشی لباس های پشمی

با آمدن فصل سرما یکی از مواردی که افراد به آن توجه نمیکنند، اتو کشی لباسهای زمستانی مانند پلیور و انواع لباس‌های پشمی است. شاید از دید عده ای اصلا نیازی به این کار نباشد ؛ اما ما به شما می گوییم که نه تنها اتوکشی نیاز است بلکه برای لباس‌هایی مثل پلیور امری ضروری است .
در ابتدا باید بدانید که اتو کشی صرفا بخاطر از بین بردن چین و چروک های لباس انجام نمی شود بلکه اگر با دمای مناسب صورت بگیرد موجب میکروب کشی و پاکیزگی لباسها می شود.

چه نوع اتویی؟

اتوکشی-لباس-های-پشمی۲در اتوهای معمولی برای ایجاد فشار روی پارچه وزنه ای به انتهای آنها اضافه می کنند که سنگینی آن روی پارچه موجب صاف شدن پارچه می شود اما این اتوها بیشتر برای لباسها پنبه ای و کتان مناسب است . برای پارچههای پشمی که  به فشار بیشتری نیاز دارند بهتر است از اتوهای بخار استفاده شود. زیرا استفاده از بخار در این اتوها لزوم وجود وزنه در اتو را از بین می برد و ضمن سبک شدن اتو، لباس نیز بهتر اتو میشود. همچنین استفاده از اتوی بخار ریسک سوختن پارچه را برطرف می کند.

 

چگونه اتو بکشیم؟

اتوکشی-لباس-های-پشمی۳نکتهای که نیاز است به آن دقت کنید این است که نباید اتو را روی لباس بکشید بلکه باید آن را به صورت پرسی فشار دهید .
برای این کار ابتدا پارچه ای نخی را نم دارکنید و روی لباس پشمی خود قرار دهیم  سپس اتو را به صورت پرسی روی پارچه قرار دهید و این کار را برای تمامی قسمت‌های لباس تکرر کنید .
-
حالا لباس شما هم جلوه ی بهتری پیدا کرده و هم کاملا بهداشتی و بدون میکروب شده است .

 

برترین‌ها

نگهداری درست لباس‌ها با انتخاب رخت‌آویز مناسب
اصول نگهداری

نگهداری درست لباس‌ها با انتخاب رخت‌آویز مناسب

دوشنبه چهاردهم اسفند ماه 1396
هفت نکته برای داشتن سبک لباس دانشجویی پسرانه
سبک لباس

هفت نکته برای داشتن سبک لباس دانشجویی پسرانه

چهارشنبه بیست و پنجم بهمن ماه 1396
کدام رنگ‌ها را برای مصاحبه کاری بپوشیم؟
سبک لباس

کدام رنگ‌ها را برای مصاحبه کاری بپوشیم؟

پنج شنبه نوزدهم بهمن ماه 1396

اینستاگرام

دنبال کنید