پوشاک پارس - parswear
سبک لباس دانشجویی خود را بهبود ببخشید سبک لباس

سبک لباس دانشجویی خود را بهبود ببخشید

با شروع شدن دانشگاه، ممکن است سوال هر روز ما “امروز چی بپوشم؟” باشد. شما می توانید در هر جا فرد خوش لباسی باشید به شرط آن که مناسب با شرایط آن محل لباس بپوشید و چند نکته پایه و اصلی را رعایت کنید. سبک لباس پوشیدن شما، شما را معرفی می کند پس به استایلتان دقت کنید.

از سبکهای لباس مختلف الهام بگیرید و در آن تغییراتی ایجاد کنید تا متناسب با محیط دانشگاه شود.

۱. اندازه بودن لباس

هر لباسی که می‌خواهید بخرید از این که کاملا اندازه شما است مطمئن شوید. اگر لباسی مانند کت میخواهید بخرید در نظر داشته باشید که ممکن است لباس ضخیم زیر آن بپوشید پس باید کمی بزرگ تر از اندازه شما باشد.

اگر تغییر اندازه داشتید خیاطی پیدا کنید که به کار او اطمینان دارید تا تغییرات لازم را در لباس ایجاد کند.

۲. تمیز بودن و مرتب بودن لباس

لوکس ترین و گرانترین لباس ها اگر تمیز و اتو شده نباشند زیبایی و لوکس بودن خود را از دست می دهند. اگر لکه ای بر لباستان ایجاد شد سریعا آن را پاک کنید . لباس ها را زمانی که  لازم است بشویید و آن ها را آویزان یا تا کنید تا چروک نشوند.

کفش۳. کفش

کفش از مهم ترین آیتم های استایل است. اکثر اوقات دیگران اول به کفش های شما دقت می کنند. کفش راحت و مناسب محل دانشگاه انتخاب کنید که در حین زیبایی در طول روز بتوانید آن را بپوشید. زمانی که به خانه برگشتید دقت کنید که اگر لکه یا کثیفی بر کفش ها ایجاد شده آن را پاک کنید.

۴. از تلفیق استایل رسمی و اسپرت نترسید

بسیاری از سلبریتی ها مانند جی جی حدید و کندال جنر با استایل رسمی کفش اسپرت ست می کنند. حتی اگر کیف دستی یا مانتو کتی استفاده می کنید میتوانید استایل خود را با کفش اسپرت تکمیل کنید

لوازم_جانبی۵. از لوازم جانبی غافل نشوید

اکسسوری هایی مانند ساعت ساده، گوشواره تک نگین، دستبند ظریف ، شال های طرحدار، پین لباس میتوانند تاثیر زیادی در استایل شخصی شما داشته باشند.

کیف۶. کیف

بسته به تعداد وسایلی که با خود می برید کیف مناسب هر فرد با فرد دیگری فرق می کند. سعی کنید حداقل دو کیف مناسب استایل و حجم وسایلتان تهیه کنید. میتوانید کوله پشتی برای روز هایی که حجم وسایلتان بیشتر است استفاده کنید و کیف دستی کوچکی هم برای روز هایی با حجم وسایل کمتر.

۷. رنگ های خنثی

محیط دانشگاه ، محیط مناسب لباس های رنگارنگ و پر طرح نیست. سعی کنید در کلیات لباس ها از رنگ های مشکی، سفید، قهوه ای ، سورمه ای، طوسی و خاکی استفاده کنید.

۸. جزئیات،مهم ترین بخش

اگر شما رنگ کلی لباس ها را خنثی انتخاب کنید این امکان را به شما می دهد که بتوانید در جزئیات از رنگ های شاد تر استفاده کنید. رنگ هایی مانند قرمز، زرد، بنفش و… را برای جزئیات در نظر بگیرید.


چند نکته برای استایل بهتر

۱. حتی اگر صبح خواب مانده اید، رعایت بهداشت شخصی مهم تر از استایل خوب است پس وقت خود را بیشتر برای بهداشت شخصی خود صرف کنید

۲. سعی کنید شب قبل خواب لباس هایی که روز بعد می خواهید استفاده کنید را مشخص کنید و از تمیزی آن مطمئن شوید تا روز بعد وقت شما را نگیرد.

۳. از بهترین روش هایی که برای لباس پوشیدن می توانید استفاده کنید مخصوصا در فصل های سرد، لباس پوشیدن به روش لایه لایه است. به طور مثال : یک لباس ساده و بدون طرح و رنگ خنثی ،پیراهن طرح دار‌ رنگی (چهار خانهراه راه)

و کت ساده تیره.

۴. می توانید چند لباس را با هم ست کنید و از آن ها عکس بگیرید که زمانی که عجله دارید لباس ها را راحت پیدا کنید.

۵. از بلاگر ها الهام بگیرید و از خلاقیت خود کمک بگیرید، استفاده از عکس های استایل بلاگر های ایرانی و خارجی می تواند خیلی به استایل شما کمک کند.از آن ها الهام بگیرید و با خلاقیت خود استایل جدید خلق کنید.

۶. عطر زدن را فراموش نکنید.

منبع: مدوپیا - مرجع مد و لباس

برترین‌ها

لوازم جانبی‌ها برای آقایان (قسمت اول)
سبک لباس

لوازم جانبی‌ها برای آقایان (قسمت اول)

چهارشنبه دوم اسفند ماه 1396
آقایان چطور سبک لباس کلاسیک داشته باشند ؟
سبک لباس

آقایان چطور سبک لباس کلاسیک داشته باشند ؟

سه شنبه یکم اسفند ماه 1396

اینستاگرام

دنبال کنید